Outdoor Impact

23.09.2013
Outdoor Impact sistēma ir gatava ieviešanai Latvijas tirgū!
18. septembrī svinīgi tika atklāta Outdoor Impact sistēmas ieviešana Latvijas tirgū.

Outdoor Impact ir vērienīgākā investīcija vides reklāmas nozares attīstībā Latvijā. Tā īstenošanu gandrīz trīs gadu garumā vadīja divi lielākie vides reklāmas uzņēmumi Baltijas reģionā un pasaulē – „Clear Channel” un „JCDecaux”. Outdoor Impact tehniskā komiteja ir pabeigusi sistēmas auditu, un sistēma ir gatava ieviešanai Latvijas tirgū!

Outdoor Impact ir vides reklāmas auditorijas mērījumu sistēma, kas vides reklāmas plānotājiem un pircējiem piedāvās uzticamus rādītājus un faktus. Outdoor Impact izmainīs veidu, kā Latvijā tiek plānota un pirkta vides reklāma, padarot to pielīdzināmu citiem reklāmas veidiem.Datu pieejamība un precizitāte būtiski palielinās vides reklāmas konkurētspēju Latvijas reklāmas tirgū.
Outdoor Impactsistēmas pamatā ir milzīgs datu apjoms, kas iegūts, analizējot vides reklāmas pētījumu rezultātus par tās auditoriju. Jaunās paaudzes sistēma ir pielāgota speciāli Latvijas tirgum. Projekta pētnieciskajā procesā apzināti un klasificēti galvenie vides reklāmas formāti, analizēti auditorijas pārvietošanās maršruti un apkopoti dati par satiksmes plūsmu. Ar īpaši šim pētījumam izstrādātu metodi uzņemti un analizēti vairāk kā 7500 reklāmas paneļu. Sistēmas izstrādes darbā piedalījās vairāki augstu novērtēti starptautiski pētnieki un nozares eksperti.

Šādu sistēmu jau vairākus gadus veiksmīgi izmanto Zviedrijā, Somijā un Norvēģijā, padarot Outdoor Impact par neaizstājamu ikdienas darba rīku vides reklāmā plānošanā, tās efektivitāti atzīst lielākā daļa reklāmas industrijas pārstāvju.
Latvijā Outdoor Impact projekta attīstību pārraudzīja speciāla tehniskā komiteja, kuras sastāvā ir nozares uzņēmumu pārstāvji. Komitejas mērķis bija pārbaudīt izmantotos procesus un novērtēt to atbilstību nozares vadlīnijām. 2013. gada 9. septembrī tehniskā komiteja savu darbu beidza un atzina, ka datu interpretācija un paneļu klasifikācija ir rūpīgi pārbaudīta saskaņā ar nozares starptautiskajiem standartiem.

Tehniskās komitejas vadītājs Kaspars Ulsts atzīst, ka Outdoor Impact nodrošinās reklāmu plānotājus un pircējus ar vienotu vides reklāmas auditorijas mērījumu sistēmu, kuras pamatā ir atbilstoši un uzticami medija rādītāji.

Outdoor Impacttehnisko komiteju Latvijā pārstāv:
Kaspars Ulsts – Media Planning group Baltic direktors – tehniskās komitejas vadītājs
Juris Liepiņš – MediaHouse direktors
Kārlis Zembergs – Omnicom Media Group mediju direktors
Kārlis Gedrovics – Inspired direktors
Sigita Erdmane – DNB bankas Mārketinga daļas vadītāja

Bildes no Outdoor Impact atklāšanas pasākuma.

Visas bildes varat apskatīt šeit:
http://we.tl/TLLKfVQZh7
  

 

 


REKLAMAZAURS 2012

23.09.2013
Apbalvoti 2012.gada labākie vides reklāmas diziani!
Vides reklāmas konkursa REKLAMZAURS rezultāti apliecina nozares izaugsmi
 
 
Ceturtdien, 12.septembra vakarā klubā Piens Vides reklāmas asociācija pulcēja nozares profesionāļus uz gada svarīgāko notikumu - vides reklāmas konkursa REKLAMZAURS labāko darbu apbalvošanas ceremoniju. Konkursa piecu gadu jubilejā izskanēja priecīga ziņa, proti, pēdējā gada laikā vides reklāmu arvien biežāk pasūta vietējie Latvijas uzņēmumi, kas norāda gan uz vides reklāmas nozares izaugsmi, gan valsts ekonomisko augšupeju.
 
Par galveno balvu – kristāla konusu ar konkursa logo ietverto REKLAMZAURA tēlu un diplomiem, šogad sacentās vairāk kā četri simti vides dizaina darbu, kas 2012.gadā bija izvietoti publiskajā telpā visā Latvijā – uz reklāmas stendiem pilsētas ielās, transporta līdzekļiem, namu mūriem u.c.
 
Gaida drosmīgus un pārsteidzošus risinājumus
Vides reklāma īpaši spilgti ļauj izmantot mūsdienīgus risinājumus un jaunākās tehnoloģijas, ar kuru palīdzību reklāma iziet tālu ārpus klienta izvirzītā uzdevuma rāmjiem un rada daudz lielāku publicitāti, norāda Ilma Kauliņa, Vides reklāmas asociācijas valdes priekšsēdētāja. „Šādas veiksmīgas vides reklāmas sāk dzīvot pašas savu dzīvi, darbi tiek filmēti, piedalās starptautiskos konkursos, kā, piemēram, Samsung Galaxy Note II telefona reklāma, Kontinentālās hokeja līgas Zvaigžņu spēles tramvajs u.c. Savukārt Latvijas pilsētas novatoriski vides reklāmu risinājumi piepulcē moderno Eiropas pilsētu saimei. Neparstums, pārsteigums, drosmīgi un spilgti risinājumi vides reklāmas jomā ir tas, uz ko tiecamies, ko vēlamies veicināt ar REKLAMZAURA palīdzību,” uzsver I.Kauliņa.
 
Pirms pieciem gadiem, pirmo reizi rīkojot konkursu, mērķis bija rosināt dizainerus, klientus un aģentūras domāt par reklāmas dizaina piemērotību tieši vides reklāmai, jo radīt izteiksmīgu vides reklāmu ar uzrunājošu, skaidru vēstījumu ir ārkārtīgi grūti, saka Jeļena Brokāne, SIA JCDecaux Latvija direktore. „Kaut gan konkursā šogad redzējām daudz spilgtu, interesantu darbu, jāatzīst, ka pagaidām mērķis vēl nav sasniegts, tāpēc labā ziņa – konkursu rīkosim arī nākamgad,” uzsver J.Brokāne.
 
Arī žūrijas loceklis, Omnicom Media Group direktors Henrijs Bukavs atzīst, ka vides reklāmas radošais izpildījums aizvadītā gada laikā nav audzis. Joprojām ir daudz reklāmu, kur radošais risinājums ir vai nu ļoti „plakans”, vai arī vides reklāmas stends izmantots kā ziņojumu dēlis, kurā ir ievietots pārāk daudz informācijas. „Daļu auditorijas, kas ikdienā brauc ar automašīnām, šī reklāma noteikti neaizsniedz. Savukārt priecē fakts, ka arī atsevišķi mazāki Latvijas ražotāji ir progresējuši savos vides reklāmas risinājumos, kas iepriekš bija liels retums. Acīmredzot krīze ienesusi korekcijas lietās, kam iepriekš netika pievērsta tik liela uzmanība - pašmāju ražotāju reklāmas saturam un izpildījumam,” rezumē H.Bukavs.
 
Paši labākie!
Aizvadītā gada vides reklāmas tika vērtētas trīs kategorijās – Lokāli veidots dizains, Adaptēts dizains un Inovatīvs risinājums.

Kategorijā Lokāli veidots dizains par labāko vides reklāmas darbu atzīta mediju aģentūras Mediapool un kreatīvās aģentūras Young and Hungry Trikātas siera Sniega bumbu reklāma.
 Savukārt diplomu šajā kategorijā saņēma Universal McCann reklāma basketbola klubam VEF Rīga, kā arī mediju aģentūras Creative Media Baltic un kreatīvās aģentūras Marshal Design reklāma zīmolam Rosme.
 

Kategorijā Adaptēts dizains uzvaras laurus plūca mediju aģentūras Starcom un kreatīvās aģentūras Publicis Riga reklāma uzņēmuma Samsung
 Electronics Baltics
zīmolam Galaxy Note II.


Savukārt diplomu šajā kategorijā saņēma mediju aģentūras Magnet Media un kreatīvās aģentūras LEAD reklāma zīmolam Peugeot 208.


Kategorijā Inovatīvs risinājums trīs balvas saņēma mediju aģentūras Havas Media (MPG) un kreatīvās aģentūras Taivas Ogilvy imidža kampaņa uzņēmumam K-Rauta.

 


Ar diplomiem šajā kategorijā tika apbalvoti mediju un kreatīvās aģentūras Alphabaltic reklāma saldējumam Pols, pasūtītājs uzņēmums FoodUnion, kā arī kreatīvās aģentūras Pro[d]aktiv reklāma Swedbank projektam Eņģeļi pār Latviju.
Specbalvu žūrijas komisija piešķīra māksliniecei Kristīnei Luīzei-Avotiņai par darbu vides reklāmā zīmolam Samsung Galaxy Note II.
 
Nākotnē – ar lielāku vērienu
Šogad vērtēt konkursa darbus bijis viegli, bet izvēlēties līderus - grūti, jo nav bijis daudz reklāmu, kurām pārliecinoši atdot balsi, savos iespaidos par konkursu dalās žūrijas pārstāve Monta Strēle, AS Drogas Mārketinga un sabiedrisko attiecību direktore Baltijas valstīs. „Mani favorīti bija Samsung Galaxy Note II tramvajs, kura noformēšanai tika izmantotas ļoti īpašas, gaismu atstarojošas līmplēvas ar Luīzes Avotiņas gleznu fragmentiem un patiesi pozitīvā Trikātas siera „sniega bumbu” reklāma. Tā kā ikdienā saskaros ar milzīgu skaitu dažādu valstu ražotāju produktu reklāmu adaptācijām, mani pārsteidza šaurais konkursam izvirzīto adaptēto reklāmu klāsts,” papildina M.Strēle.
 
Žūrijas komisijas pārstāvji ir vienisprātis, ka vides reklāmas kvalitātei Latvijā vēl ir lielas izaugsmes iespējas. „Novēlu REKLAMZAURAM nākotnē kļūt vērienīgākam, vēl plašāk aptverot Latvijas vides reklāmā notiekošo. Veiksmīgs reklāmas risinājums reģionā vai konkurentiem bagātā tirdzniecības centra vidē ir ne mazāk svarīgs kā lielisks tramvajs galvaspilsētā,” uzsver Monta Strēle.
 
Uzziņai
Reklāmas darbi tika vērtēti pēc tādiem kritērijiem kā izejmateriālu un resursu kvalitāte, zīmola atpazīstamība, ziņas uztveramība, maketa atbilstība vides reklāmai, kā arī darba oriģinalitāte.
Labāko darbu noskaidrošanā 50% vērtējuma veidoja auditorijas balsojums konkursa mājas lapā www.reklamzaurs.lv, kur aplūkojami visi iesniegtie darbi, bet otru pusi - profesionālas žūrijas balsojums.
Konkursa darbus vērtēja žūrija deviņu reklāmas profesionāļu sastāvā: Ilma Kauliņa, Vides reklāmas asociācijas valdes priekšēdētāja un SIA Pilsētas līnijas direktore, Jeļena Brokāne, SIA JCDecaux Latvija direktore, Jānis Spoģis,Tele 2 komercdirektors, Monta Strēle, AS Drogas Mārketinga un sabiedrisko attiecību direktore Baltijas valstīs, Inese Kalveite, mārketinga speciāliste, Andris Rubīns, DDB Worldwide izpilddirektors, Holgers Elers, Latvijas Mākslas akadēmijas profesors un dizaina nodaļas vadītājs, Arta Goldberga, Rīgas Domes pilsētvides dizaina nodaļas vadītāja, Henrijs Bukavs, Omnicom Media Group direktors.
 
Vides reklāmas asociācija dibināta 2004.gadā. Tās galvenie mērķi ir noteikt un pastāvīgi aktualizēt kvalitatīvas vides reklāmas veidošanas un izplatīšanas principus un nepieciešamību, veicināt un atbalstīt vides reklāmas veidošanas speciālistu profesionālo apmācību un kvalifikācijas celšanu, kā arī veicināt sabiedrības informētību par vides reklāmas problēmām un to risinājumu ar vides reklāmas palīdzību u.c.
 

 REKLAMAZAURS 2012

 

JCDecaux Baltijas jaunumi

10.07.2013
Vides reklāma kā medijs ir stabila. No kopējā mediju pīrāga 2012. gadā tie ir 10%.Pieaugums, salīdzinot ar 2011. gadu, ir 5%.
Vides reklāma kā medijs ir stabila. No kopējā mediju pīrāga 2012. gadā tie ir 10%.
Pieaugums, salīdzinot ar 2011. gadu, ir 5%. Šī gada pirmais pusgads rāda, ka pieaugums varētu būt lielāks attiecībā pret 2012. gadu, vairāk nekā 5%. Neskatoties uz aizliegumu izvietot politiska satura reklāmu Rīgas ielās, vide ir aktīvi noslogota, kas mūs, protams, priecē.
Visaktīvākās kategorijas vidē  ir pārtika, mazumtirdzniecība un, beidzot pamodusies,  arī auto kategorija.
Pēc noslogotajiem brandmūriem Rīgas ielās var secināt, ka pieprasījums pēc zīmolu pozicionēšanas kampaņām ir augsts.
Šis gads iezīmējas arī ar veco konstrukciju nomaiņu uz modernākām, kvalitatīvākām.
 
 JCDecaux attīstība Baltijas līmenī:

Latvijā
Rīgā: :  Beidzot, sen gaidītās, jaunās pieturvietas  ir  Rīgas ielās. Šobrīd tās var redzēt Brīvības ielas posmā no Alfas līdz Juglas galapunktam. Līdz gada beigām tiek plānots uzstādīt 200 jaunas pieturvietas. Pieturvietu dizainu ir izstrādājis pasaules slavens dizaineris Fosters.

                                                             
                                                              Rīga


“Starptautiskā lidosta “Rīga””’: Pateicoties JCDecaux pieredzei izvietojot reklāmu 176 lidostās, 27 valstīs, varam lepoties ar Rīgas lidostas pārvērtībām. Daudzu mazo reklāmu vietā šobrīd var redzēt efektīgus reklāmas risinājumus Less is More. Lidostā ir uzstādīta arī Baltijā lielākā gaismas kaste.

                                                            
                                                             “Starptautiskā lidosta “Rīga””


Valmierā: Esam vinnējuši pilsētas izsludinātajā konkursā. Pilsētā līdz septembra beigām tiks uzstādītas 20 jaunas pieturvietas. Kopumā JCDecaux Valmierā piedāvās izvietot reklāmu 33 pieturvietās.


Lietuvā
Viļņā: Sākot ar šā gada  jūliju, Viļņā sāks strādāt velosipēdu pašapkalpošanās sistēma, uz tiem būs redzama klienta reklāma.

                                                           
                                                            Viļņa

Igaunijā
 
Tallina: Tiek uzstādi jauni lielformāta stendi ceļa posmā no Tallinas centra uz Piritu. Jauno stendu izmērs ir pa vidu starp statisko stendu un lielformāta stendu -4mx2m.
 
 
Outdoor Impact
 
Gada otrajā pusē svinēsim Outdoor Impact ienākšanu vides reklāmas medijā. Tas ir sen gaidīts un ilgi lolots projekts. Divi galvenie vides reklāmas uzņēmumi Baltijas reģionā un pasaulē – „JCDecaux” un „Clear Channel” apvienojās, lai veiktu „Vides reklāmas ietekmes” pētījumu, tādējādi vides reklāma kļūs par atbildīgu un salīdzināmu reklāmas veidu citu plašsaziņas līdzekļu vidū.  
 
2013. gads iezīmē labas tendences vides reklāmā, tas būs rezultatīvs gads!
 
Ar lepnumu gaidam 2014. gadu, kad JCDecaux svinēs savu 50 dzimšanas dienu.
 
 
 
Paldies, par līdzšinējo sadarbību un veiksmi mums visiem arī turpmāk!
 
 
 
     

 

Modernizēs Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietas

07.03.2013
Rūpējoties par rīdzinieku un pilsētas viesu ērtībām, šoruden Rīgā tiks uzsākta sabiedriskā transporta pieturvietu pārbūve un modernizācija. Realizējot šo apjomīgo attīstības projektu, Rīgas pilsēta iegūs glītas, mūsdienīgas vienota dizaina pieturvietas atbilstoši Eiropas pilsētu standartiem, uzlabosies galvaspilsētas vizuālais tēls un Rīgas iedzīvotāju dzīves kvalitāte.


Paziņojums plašsaziņas līdzekļiem
Rīgā, 2013. gada 7. martā
 
 
Modernizēs Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturvietas
 
Rūpējoties par rīdzinieku un pilsētas viesu ērtībām, šoruden Rīgā tiks uzsākta sabiedriskā transporta pieturvietu pārbūve un modernizācija. Realizējot šo apjomīgo attīstības projektu, Rīgas pilsēta iegūs glītas, mūsdienīgas vienota dizaina pieturvietas atbilstoši Eiropas pilsētu standartiem, uzlabosies galvaspilsētas vizuālais tēls un Rīgas iedzīvotāju dzīves kvalitāte.
 
Patlaban pieturvietu nojumju apsaimniekošanas sfēra galvaspilsētā ir sadalīta. Rīgas pilsētā sastopamas dažāda tehniskā risinājuma un dizaina pieturvietu nojumes, atšķiras arī to uzturēšanas prasības un kopumā nojumju apsaimniekošana ir neefektīva.
 
Rezultātā jau vairākus gadus Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietas ir bēdīgā stāvoklī – nojumju konstrukcijas daudzviet ir sarūsējušas, apzīmētas, stikli sadauzīti, tās nepasargā pasažierus no vēja un aukstuma un nesniedz vajadzīgo informāciju par transporta kustību. Novecojušās transporta nojumes ne tikai dara kaunu pilsētas tēlam, bet arī rada draudus pasažieru drošībai.
 
Modernizētajās Rīgas pilsētas pieturvietās pasažieriem plānots nodrošināt iespēju iegādāties e talonu, tajās būs sēdvietas un īpašas sēdvietas cilvēkiem ar īpašām vajadzībām. Tāpat nākotnē pieturvietās plānots izvietot informāciju par sabiedriskā transporta maršruta tīklu, transporta kustības grafiku un aktuālajām izmaiņām, piemēram, kustības grafika maiņu, maršruta maiņu utml. Jaunajās nojumēs plānots nodrošināt arī bezmaksas interneta lietošanas iespējas, kas ir liels ieguvums gan rīdziniekiem, gan pilsētas viesiem.
 
Pirmās modernizētās transporta nojumes rīdzinieki varēs sākt izmantot 2013.gada vasarā. Pirmajā posmā plānots modernizēt 300 pieturvietu, bet kopumā tiks atjaunotas 800 pieturvietas visā galvaspilsētā.

                                        

 
Rīgas satiksme vērienīgā attīstības projekta īstenošanu uzticējusi SIA Pilsētas līnijas, ar ko noslēgts līgums par reklāmas izvietošanu Rīgas satiksmes infrastruktūras objektos. Kopš 2004.gada, kad sākās Rīgas satiksmes un Pilsētas līnijas sadarbība, Pilsētas līnijas Rīgas domes budžetā reklāmas nodevu un nodokļu veidā ir iemaksājis vairākus miljonus latu. SIA Pilsētas līnijas sadarbojas gan ar Rīgas satiksmi, gan vēl 14 autotransporta kompānijām, kas sniedz pasažieru pārvadāšanas pakalpojumus visā Baltijā.
 
„Ja agrāk pieturvietas Rīgā tika uzstādītas, akcentējot reklāmas izvietotāju vajadzības, jaunās pieturvietas tiks veidotas tā, lai tās kalpotu pasažieru ērtībām un komfortam,” uzsver Ilma Kauliņa, SIA Pilsētas līnijas direktore. „Rīga ar katru gadu top arvien skaistāka, arī sabiedriskais transports kļūst ērtāks, ātrāks, drošāks un videi draudzīgāks. Tāpēc arī pieturvietām ir jāmainās un jākļūst par modernu, pilsētas tēlu papildinošu akcentu,” uzskata Ilma Kauliņa.
 
Darāmā darba un ieguldāmo līdzekļu apjoms mērāms daudzos miljonos latu, tāpēc SIA Pilsētas līnijas projekta īstenošanai ir piesaistījusi partneri, Latvijā un pasaulē labi pazīstamo reklāmas kompāniju JCDecaux. Šim uzņēmumam jau patlaban pieder reklāmas izvietošanas tiesības vairāk nekā 200 Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta pieturu nojumēs. JCDecaux nodrošinās nojumju konstrukciju izvietošanu, bet SIA Pilsētas līnijas nojumes aprīkos ar iekārtām, kas nodrošinās digitālās informācijas apraidi(pienākšanas atiešans laiki)un bezmaksas interneta pieeju.
 
Projekta ietvaros tiks veikta esošo pieturvietu nojumju pārbūve, modernizācija un atjaunošana atbilstoši kopējam standartam, lai visā Rīgas pilsētas maršrutu tīkla pieturvietās būtu vienādas uzbūves un kvalitātes pieturvietu nojumes.
 
Īstenojot šo projektu, tiks pildīts Rīgas attīstības pamatmērķis - nodrošināt pilsētas iedzīvotāju dzīves apstākļu un pilsētvides kvalitātes vienlīdzīgu uzlabošanos, kā arī ievērota efektīva un saimnieciska pārvaldība. Transporta pieturvietu apsaimniekošana kļūs efektīvāka, ātrāka un kvalitatīvāka, kā rezultātā uzlabosies pakalpojuma pieejamība Rīgas pilsētas iedzīvotājiem un pilsētas viesiem, kā arī Rīgas pilsētas kopējais tēls.